• Wpisów: 25
  • Średnio co: 92 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 09:31
  • Licznik odwiedzin: 11 166 / 2402 dni
 
promocyjnelokaty
 
Bank komercyjny Eurobank.

Euro Bank jest jednym z banków komercyjnych działających w Polsce. Bank został założony w 2003 roku. Głowna siedziba banku znajduje się we Wrocławiu. Prezesem aktualnie jest Alexis Lacroix. W ofercie banku znajdziemy usługi finansowe jakie przeznaczone są dla osób fizycznych. Specjalizacją banku jest kredyt konsumpcyjny i kredyty hipoteczne, a także karty kredytowe. Jest to bank jaki nie oferuje usług dla organizacji i dla przedsiębiorstw. Bank w ramach swojej działalności prowadzi lokaty pieniężne, konta osobiste, udziela kredytów konsolidacyjnych, jak również udostępnia klientom karty kredytowe i karty płatnicze. Placówki banku można znaleźć w wielu centrach handlowych w Polsce. Ponadto bank posiada dystrybucję Funduszy inwestycyjnych Allianz i Novo Fundusze. Jest to bank jaki posiada ogólnopolską sieć oddziałów własnych jak też oddziałów franczyzowych. Eurobank ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Jedna z nich należy do prezesa banku jako najlepszego menadżera. Zobacz ranking ofert na www.dobry-wybor.com.pl/, i ciesz się tanim kredytem.

ING Bank Śląski- bank komercyjny.

Wśród banków komercyjnych nie można wspomnieć o ING Banku Śląskim. Jest to bank jaki utworzono w 1988 roku. Powstał w wyniku wyodrębnienia z Narodowego Banku Polskiego. Głowna siedziba banku znajduje się w Katowicach. Prezesem banku jest obecnie Brunon Bartkiewicz. Kapitał własny banku przekracza 130 milionów złotych. Bank świadczy usługi dla klienta indywidualnego, a także dla firm i instytucji. Obecnie znajduje się on na piątym miejscu największych banków w Polsce pod względem wartości aktywów. Bank znajduje się na ósmym miejscu biorąc pod uwagę liczbę placówek w Polsce. Do banku należy wielu klientów detalicznych i korporacji. Bank posiada około czterystu placówek w Polsce, ponad 1130 bankomatów, z czego osiemset to bankomaty zbliżeniowe. Kapitał akcyjny banku wynosi 130,1 miliona złotych i podzielony został na 92,6 milionów akcji zwykłych serii A i 37,5 miliona akcji zwykłych serii B. Wartość każdej akcji to 1 złotych. Głównym akcjonariuszem, do którego należy 75% akcji banku jest ING Bank N.V. Nieco ponad 6% akcji należy do AViva Otwartego Funduszu Emerytalnego. Resztę akcji mają inwestorzy Giełdowi.

Bank Raiffeisen Polbank.

Do banków komercyjnych zalicza się Bank Raiffeisen Polbank. Został on założony w 2013 roku. Jego główna siedziba mieści się w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej. Prezesem banku obecnie jest Piotr Czarnecki. Bank należy do austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Osterreich AG. Na Polskim rynku bank działa od 1991 roku. Jedynym akcjonariuszem banku jest RBI, który w 2012 roku spełnił wszelkie wymagania prawne i przejął sto procent akcji. Oferta banku skierowana jest do średnich i mniejszych firm, jak też dla średniej klasy społecznej w Polsce. Bank rozbudował swoją ofertę dla przedsiębiorstw. Bank znajduje sie w pierwszej dziesiątce największych polskich banków pod względem wielkości aktywów. Pod obecną nazwą Raiffeisen Polbank działa od 2013 roku.

Nie możesz dodać komentarza.